| Gigelus1234 a întrebat:

Salut! Deci eu urmez sa intru in clasa a VIII a.
Stie cineva unde pot gasi modele/teste de antrenament pentru examenul de capacitate?

Răspuns Câştigător
| isemilia a răspuns:

Culegeri, gugăl ( =) ), site-ul ISJ (in general, cel putin pe cel al judetului meu erau puse niste teste), modelele de anul trecut (ca cele pentru anul scolar 2021 - 2022 inca nu-s), mateinfo.ro mai avea (pentru matematica era anul asta o culegere cu destul de multe teste)...

8 răspunsuri:
| Alverto a răspuns:

Cică găsești daca cauți pe gugăl, o fi adevarat?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Https://www.youtube.com/......tps?/watch

Testele de antrenament 2020 cu tot cu rezolvare explicată.

| geoconda a răspuns:

Nu te încurca. Teste or sa va dea ei de la începutul anului până la sfârșit. Daca Vrei, și s foarte important, repeta materia de anul trecut la romana si mate

| Feri5 a răspuns:

Găsești pe rocnee.eu

| Fabianaa a răspuns:

O sa îți dea profesorii. Pana atunci stai chill și bucurate de zilele ramase din vacantabatting eyelashes dar asa le găsești pe edu.ro,sunt cele date de la minister.

| Cosmin38384 a răspuns:

Nu e foarte greu examenu, învață operele la română și la mate formulele. Eu am făcut prostia să nu învăț bine la algebra si am luat 8. Ai grijă

| Gigelus1234 explică (pentru Cosmin38384):

Meh. la romana n am griji, in schimb la mate e mai greu

| Chrystal1306 a răspuns:

Nu are rost sa te apuci de acum...Cel puțin la mate tot ce se da la examen trebuie sa lucrezi mai întâi la clasa sa te obișnuiești cu tipul de probleme...