| anonim_4396 a întrebat:

Salut, e așa greu la sala pentru școala de șoferi? Adică, nu prea am citit din carte și chestionare am făcut puține..nu pot sa învăț din carte, sunt prea multe chestii și nu le pot retine..sau sunt eu prea pesimist?

7 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

E super usor, poti invata cartea aia in cateva zile, fara nici un stres, sunt doar cateva chestii acolo, multe dintre ele le stii deja (cum ar fi semnele de circulatie pe care le-ai tot vazut pe strazi si sunt sigura ca ai cautat sa vezi ce inseamna si stii deja). Numai cei care nu invata deloc nu iau testul

| AFR81 a răspuns:

Nu e chiar asa greu. Din carti e dificil sa inveti. Mai bine fa chestionare pe DRPCIV. Cu cat mai multe, cu atat mai bine.

| Violleta2022 a răspuns:

Fara sa inveti legislatia nu poti sa faci chestionarele!

Nu-i nimic daca nu poti retine si invata legislatia, unii din voi trebuie sa ramana si pietoni, ca-i mai bine asa, decat sa fiti un pericol pe sosele. Este bine ca, macar esti constient de ceea ce poti face si ce nu.

| Moon1997 a răspuns:

Eu zic sa pui mana sa citesti cartea macar odata si sa faci chestionare pana iei toate cel putin cu 24 atunci iti garatnez ca vezi lua sala fara probleme. nu te da asa repede sa mergi nepregatit ca ai de pierdut..succes

| aj3k16lm a răspuns:

Si asa se nasc persoanele inapte de a conduce, si riscul ridicat de accidente. Cum am invatat toti in egala masura, din acea carte, asa vei face si tu. Nu mai fi lenes/a si pune burta pe carte, daca intampini unul dintre semnalele pe care iti e greu sa le inveti, spre exemplu la o cale ferata, si nu sti ce sa faci? Sau hai, mai bine baga-i un banut in buzunar.
E cea mai simpla metoda, tiganii exceleaza in asta.

| Martin_Alex_1985 a răspuns:

Frate incearca sa mergi la un instructor care te poate invata legislatie. Am un prieten care a patit ca tine, dar a facut un curs cu un instructor si a reusit sa ia sala.

| vaivanks a răspuns:

Am luat sala acum doua saptamani...nu e asa greu. Citeste toata legislatia din carte apoi fa cat de multe chestionare de pe DRPCIV