| Wordofthat999999 a întrebat:

Salut! Pentru cei care au dat scoala de soferi, de pe ce ați învățat? Știu ca trebuie sa faci multe chestionare dar totuși as vrea și sa învăț sa citesc și sa înțeleg tot ce trebuie. Eu acum învăț de pe carte dar nu ma ajuta cine știe ce știți cumva un site care te ajuta și explica cât mai concret și care sa ma ajute sa iau sala din prima? Va rog, funda!

10 răspunsuri:
| gabicoo a răspuns:

Din câte se zvonește urmează să se introducă încă o probă care trebuie dată în prima lună după traseu: Cafteala în trafic!

| Lioana a răspuns:

Eu am invatat dupa o carte cu chestionare. Raspundeam si imi verificam raspunsul cu cel dat la final.

| 4ndr33y a răspuns:

Am citit regulile de circulatie si alea sumar, partea a 2-a, "Decretul" nici nu m-am atins de el, chestionare n-am facut.
Am luat sala de 2 ori ca odata am cazut la proba practica.

| Wordofthat999999 explică (pentru 4ndr33y):

Deci sa înțeleg ca sala ai luat.o a doua oara fără sa faci chestionare?

| 4ndr33y a răspuns (pentru Wordofthat999999):

Sala am luat-o de 2 ori, in 2 examene diferite, si da, fara sa fac chestionare.

| Bariel a răspuns:

Scoalarutiera.ro e cel mai bun, atat pentru chestionare cat si pentru invatat.
Poti sa folosesti si www.drpciv.ro/dlexam pentru chestionare, este aceeasi interfata si aceleasi intrebari de la sala, la scoala rutiera difera interfata dar sunt aceleasi intrebari

| Wordofthat999999 explică (pentru Bariel):

Tu ai învățat tot de pe scoala rutiera?

| RainbowD a răspuns:

Salut. Am învățat din ceva carte primită de la instructorul auto (îmi scapă numele cărții acum). Bine, sincer să fiu, am citit de 2 ori toată cartea, apoi am făcut doar chestionare.
Oricum, nu e deloc greu. Totul este logic.

Toate cele bune.

| IamJoKeR a răspuns:

Scoala Rutiera. iti faci cont si urmezi toti pasii de invatare de acolo dupa aceea faci mediu de invatare care cuuprinde toate intrebarile pe care ti-ar putea pica la sala explicate audio- video si ai chestioare acolo da tot faci. Cartea te oboseste. Mult spor la invatat!

| Anonimu7041 a răspuns:

Aplicatii:
Chestionare Auto (Icon albastru)
Scoala Rutiere (Icon cu un volan gri)

Site-uri:
https://www.scoalarutiera.ro/ - Identic cu aplicatia de mai sus, poti face de pe telefon / calculator, FOARTE buna, ai mediu de invatare si chestionare predefinite sau sa generezi tu
https://www.drpciv-teste.ro/ - Poti face un chestionar doar, restul trebuie platite, dar daca intri mereu pe incognito (La fiecare chestionar in parte) nu ai treaba. Util pentru ca ai o categorie numita: Test din cele mai grele 100 de întrebări
https://www.drpciv.ro/dlexam - Cel mai oficial site, aici este IDENTIC cu DRPCIV (Ca aspect, ca in rest toate aplicatiile si site-urile sunt bune), dar de recomandat sa lasi site-ul pe final, deoarece aici NU vezi ce ai gresit, pentru ca e ca la examen, admis sau respins

Multa bafta!