| ExpertMen a întrebat:

Este vreun student la Stiinte Politice care imi poate spune cat dureaza vacanta de vara la aceasta facultate?

5 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

In general anul universitar incepe pe 1 octombrie.La toate facultatile.

| AFR81 a răspuns:

Nu e nimic de cautat pe site si nu e nevoie sa fii student la vreo facultate ca sa stii ca anul universitar incepe intotdeauna pe 1 octombrie sau, cel putin, in jurul acestei date.

| CuriousStuff a răspuns:

De ce nu cauti tu frumos pe site-ul lor unde e structura anului universitar? Daca esti la facultate sau vrei sa dai, nu te mai astepta sa primesti chestii mura in gura, ca o sa ai de suferit. Nimeni nu-ti mai da nimic de-a gata. De acum tu cauti informatiile pe care trebuie sa le inveti.

| ExpertMen explică (pentru CuriousStuff):

1.Pe site nu apare nimic, nu sunt chiar atat de ratardat mintal incat sa intreb aici fara sa ma fi uitat inainte.
2.Nu ma astept sa primesc informatii "mura in gura".
3.Era mai simplu sa nu scrii nimic daca esti pe langa subiect, faceai economie la curentwinking.

| CuriousStuff a răspuns (pentru ExpertMen):

Hai sa punem pariu ca daca imi dai site-ul iti gasesc. Uite la la cea din Bucuresti: http://www.fspub.unibuc.ro/despre/secretariat/calendar-academic
Daca anul universitar a inceput anul trecut, la facultatea asta, in 1 oct, poti sa fii sigur ca si anul asta tot in 1 oct incepe. Da, de obicei incep in 1oct facultatile, dar nu toate. Mai sunt si care incep mereu la inceput de saptamana. Astea care incep in 1, incep indiferent in ce zi pica 1... Si vineri daca e, incepe facultatea vineri.