| Czsqjswtah a întrebat:

Salut grup! Nu de multa vreme ma bate capul sa dau la o facultate de informatica. Imi doresc sa merg pe partea cu programarea asa ca primul lucru care imi vine in minte este sa aplic la UPB sau la Informatica si Matematica din Bucuresti. Asa ca...cea mai mare temere este " matematica". Si vine intrebarea. Daca aplic la ramura de informatica voi face si matematica? Si daca da, voi da examene din aceasta materie oribila? Va rog sa ma ajutati..sunt frt confuz.

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Daca matematica este o temere a ta sa stii ca o facultate de informatica nu te va scapa de asa ceva. Cel putin 1 an faci matematica serioasa.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Da, o sa faci matematica in primul an (cele putin), pentru a avea niste baze, la fel ca la celelalte facultati. Asa ca... nu scapi.

Bafta! ^^

| Frank51 a răspuns:

Nu trebuie sa te temi de matematica, vei face doar in primul an, daca ai luat bacul la mate nu e problema.