| Vuraddoxx a întrebat:

Salut! Ieri (31 august) mi s-a adus la cunoștință faptul că nu mai sunt locuri la liceul la care vreau să mă transfer. Am trecut în clasa a 11-a. Eu vreau să mă transfer la un liceu pedagogic, pe filologie, eu fiind la un liceu tehnologic pe un profil cu module. Am avut media 9, 78 iar ultima medie de la filologie a fost 9, 30 (am un prieten acolo care mi-a spus). Nu se poate face o excepție? Să se depășească numărul de elevi? Fac 3 minute până la liceul la care vreau sa mă transfer și 30 de minute la cel la care sunt acum. Mai pot face ceva ca să mă transfer acum, înainte de începerea școlii? Sau măcar pot incerca la alt liceu? Și dacă nu pot, mă pot transfera în al 2-lea semestru?

3 răspunsuri:
| Alex77777777777777777777u a răspuns:

Nu, numai daca sunt locuri in clasa iar in semestrul 2 poti sa te trasnferi doar in acelasi liceu doar ca la alt profil sau clasa...

| Vuraddoxx explică (pentru Alex77777777777777777777u):

Deci nu mai pot să depun altă cerere de transfer până începe școala... Nu?

| Alex77777777777777777777u a răspuns (pentru Vuraddoxx):

Nu cred pentru ca s.au dat diferențele deja dar nu prea contează liceul sau profilul trebuie doar sa ai bac