| shoxie52 a întrebat:

Salut, ieri s-au afistat repartizarile computerizate la liceu greseala mea a fost cand am completat foaia pentru optiuni ca nu am pus destule licee numarul pe care l-am pus fiind de 17 licee, si din pacate nu am intrat la niciunul doamna diriginta spunandu-mi ca o sa intru la unul dintre primele licee eu avand media mai mare 6, 13 fata de Nichita Stanescu de exemplu care avea in 2014: 6, 08 si doamna diriginta mi-a spus ca intru cu siguranta, dar nu a fost sa fie deoarece s-au ocupat locurile la toate liceele pe care le-am pus pe lista, si abia pe 17 ma duc din nou la scoala ca sa fac lista noua de licee, care au mai ramas disponibile (adica slabe). intrebarea mea este daca intru la un liceu tehnic exemplu Anghel Saligny, sa pot sa ma mut in vacanta intersemestriala din clasa a 9a? la un liceu de stiinte sociale, sau economic?

2 răspunsuri:
| SmQaLeXuTzz a răspuns:

Dupa numele la licee, cred ca esti din Bucuresti sector 2..la fel ca mine..incearca si la mihai bravu, poate mai sunt locuri...nu poti sa te muti dupa un semestru la alt liceu, decat la alt profil. Dupa un an, te poti muta.

| shoxie52 explică (pentru SmQaLeXuTzz):

1 an intreg? din cate am citit pot sa ma transfer in vacanta intersemestriala