| Yujg a întrebat:

Salut, imi poate spune cineva cum se procedeaza cu inscrierile la evaluarea nationala de clasa a 8 a, gen unde trebuie sa ma duc si ce sa fac?

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Ideal este sa-ti intregi dirigintele, acesta fiind rolul lui/ei, sa va indrume si sa va spuna ce aveti de facut la tot pasul.

| AmeliaD a răspuns:

Buna! Nu trebuie să faci nimic, înainte trebuia ca părinții sa înscrie elevi la examen, dar acum (din cauza pandemiei) secretarul scolii o sa te înscrie automat.
Daca mai ai întrebări, nu ezita să întrebi ☺️

| Yujg explică (pentru AmeliaD):

Deci practic sunt automat inscris la evaluarea națională?

| AmeliaD a răspuns (pentru Yujg):

Da, dacă nu vrei sa te prezinți, poți doar sa nu vi si o sa te treacă absent. Dar toată lumea va fi înscrisă!