| AndreiBJ010 a întrebat:

Salut!
Sunt in clasa a 8-a și am o intrebare, daca de exemplu nu pot ajunge la evaluarea națională din cauza unei probleme de sanatate, de ex sa ma opereze.
Voi mai da evaluarea națională? Sau cum se procedează?

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu vei mai da evaluarea nationala, dar vei putea intra la cel mai prost liceu, unde vor mai fii locuri libere.

| 1234568807 a răspuns:

Din cate stiu eu, daca lipsesti de la evaluarea nationala nu o mai poti da, si vei fi autorepartizat la un liceu

| ZappyTv69 a răspuns:

Nu. Vei lua 1 in examen, fiind absent. Nu se tine cont de motivul absenței. Vei fi repartizat fara sa alegi la un liceu

| wpAbby a răspuns:

Nu, vei fi considerat absent si vei primi nota 1 pentru fiecare examen. De 2 ani de zile a existat o sesiune speciala destinata cazurilor acestea si celor confirmati pozitiv COVID-19 in perioada examenelor. Se dadea un alt examen dupa 2 saptamani de la prima sesiune. Acum, nu stiu daca va mai exista o sesiune speciala, dar chiar ar trebui.

| Klio021 a răspuns:

Salut! De dat cu siguranta o vei da.Cel mai probabil in vara depinde de scoala presupun.Imi cer scuze ca nu am putut sa iti spun mai multe, dar nu am intalnit niciodata ceva de genul.Am avut un coleg care l-a dat in vara, dar la dat din nou deoarece nu invata.Seara buna!