| Ofjiebe a întrebat:

Salut! Am 17 ani si vreau sa-mi dau comanda de pe eMAG de vape, cand am dat acum sa fac comanda m-a pus sa apas ca daca declar pe propria raspundere ca am 18 ani si am apasat ca da. si dupa mi-a pus acolo în descriere "… de prezentat cartea de identitate la livrare" asta înseamna ca o sa-mi ceara curierul buletinul? Sau au pus o doar asa. Ca nici nu pot sa platesc comanda doar online cu cardul

9 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Ce crezi ca este asa de bun intr-un vape? Doar pentru ca si alti „naivi" ca tine folosesc asa ceva?

| AntonIacobescu619 a răspuns (pentru darrio2007):

Salut fratele meu Dean Martin ai perfecta dreptate!

| Violleta2022 a răspuns:

Da, asta inseamna ca curierul are obligatia sa-ti ceara buletinul cand iti aduce pachetul, fiindca este ILEGAL sa se vanda vape-uri la copii.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Cel mai probabil nu o să îți ceară nimeni nimic. Niciun curier nu are dreptul sa te legitimeze

| LoveSleep a răspuns:

N-o sa iti ceara nimeni nimic. Nu mai poate curierul daca ai tu sau nu 18 ani.
Si chiar daca ar fi asa, ii dai 20 de lei si se rezolva, cresti 2-3 ani imediat.

| FreddieM a răspuns:

Nu pot vinde tipul asta de produse minorilor. Și prin lege sunt obligați sa verifice vârstă cumpărătorului la livrare.
Cheers

| Alexandru1111199 a răspuns:

Ba de curiozitate poti sa-mi spui si mie ce dracu vedeti voi cool la mizeria a? De ce va apucati toti in turma de un rahat doar ca sa ''fiti cool'' vezi ca era unu pe tiktok la 25 de ani doar aparatele il mai tineau ca a fost bou si a vapat.

| Ofjiebe explică (pentru Alexandru1111199):

Ba frate ar fi prima data cand fumez vape de pe net aia e vreau sa încerc si eu sa vad ce e ca am vazut la multi ca "fumeaza" vape

| Simpatic a răspuns (pentru Alexandru1111199):

Este o moda si tinerii naivi sunt usor de pacalit sau mai bine zis cad in plasa la tot ce se promoveaza, indiferent ca este sau nu ceva nociv.
Si eu am fost adolescent naiv dar atunci nu erau "modele"astea.

E la moda sa fie gangster digital ca asa promoveaza platformele si toti trapperii de 2 lei, e la moda sa te crezi cineva desi nu esti, e la moda sa ai un cotet in parcare si sa crezi ca e luxury car, e la moda sa fii "peste" sau lover boy, e la moda sa urmaresti pe altii pe platfome de socializare sa le cresti ratingul si banii si tu (n.r. adolescentii) sa nu ai bani de un covrig.

Cine da trendul asta nu stiu, cert este ca efectul de turma va exista mereu!