| dikaaa a întrebat:

Salut.La examenul de la limba romana,la ultimul exericitiu,la compunere,am pus un scriitor mort in loc de contemporan, am incurcat numele. Cat credeti ca ma va depuncta?

7 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Si un scriitor mort poate fi ...contemporan. Depinde cand a murit.

Răspuns utilizator avertizat
| fataciocolata a răspuns:

Depinde cu cate puncte se puncta exercitiul.

| dikaaa explică:

Barem compunere:
– relatarea unei întâmplări, cu respectarea succesiunii logice a evenimentelor 4 p./relatarea
unei întâmplări, fără respectarea succesiunii logice a evenimentelor 2 p. 4 puncte
– câte 2 puncte pentru precizarea fiecăruia dintre cele două elemente ale contextului spaţio-temporal
2x2p=4 puncte
– adecvarea conţinutului la cerinţă 2 p./ adecvarea parțială a conținutului la cerință 1 p. 2 puncte
– respectarea precizării referitoare la numărul de cuvinte

Eu nu stiu ce sa zic, eu cred ca as pierde 2 puncte doarece nu am respectat cerinta

| MiCutzaMaRe28 a răspuns:

Depinde... daca exercitiul avea multe puncte ..atunci te va depuncta mai mult. poate ai norocc! Si eu m.am incurcat la o chestie asemanatoare ca problema ta happy