| dfwq23 a întrebat:

Salut, la un colegiu de Mate-Info, care este miezul - Algebra sau Geometrie?

4 răspunsuri:
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Miezul, adica... ce o sa se faca mai mult? Ce este mai important?
In general, se face mai multa algebra, dar ambele sunt importante ca ramuri ale matematicii. Indiferent de asta, nu stiu cu ce o sa te ajute aceasta informatie.

Mult succes la colegiul tau ^_^

| PainTech a răspuns:

La liceu nu se mai face geometria, cel putin in forma pe care o sti tu.

O sa se faca printre altele algebra, geometrie vectoriala, trigonometrie si multa analiza.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Algebra

| Mohito a răspuns:

Ambele sunt importate.
Miezul esti tu.