| CaPsUu a întrebat:

Salut, m-am inscris la colegiu si nu am stiut ca este cu profilul real. Cand ajung in anul 3 si trebuie sa scriu examenul de bacalaureat pot sa-l schimb la uman sau e imposibil?
P. Ssadstiu ca suna prostesc întrebarea)

Răspuns Câştigător
| AC4S4 a răspuns:

Te-ai inscris la liceu, nu la colegiu.
Vorbesti cu "anul 3" de parca esti la facultate.
Poti sa te muti in orice an, dar nu in clasa a 12a. Daca pana intri in clasa a 12a nu te-ai mutat, nu te mai poti muta.

Bacalaureatul il vei da conform specializarii la care esti in clasa a 12a.

| CaPsUu explică (pentru AC4S4):

Sunt din Moldova. Iar aici la colegiu asa se spune. Oricum, multumesc ca ți-ai făcut timp să-mi răspunzi

2 răspunsuri:
| corneljipa a răspuns:

Bac-ul e-n anul 4. Tot ce poti face e sa incerci in anul 2, cred ca se poate, sa te transferi la profilul uman cu sustinerea examenelor de diferenta la unele materii. Nu sunt absolut sigur, dar cred ca se poate.