| Shaiiiiiiiii a întrebat:

mai am aproximativ o luna sa invat destula matematica sa pot trece un examen de tip grila. Nu am facut multa matematica in liceu, dar inteleg destul de repede. in ce ordine ar trebui sa le invat (Ix-xII ) sa pot sa le pricep mai usor? Multumesc.

1 răspuns:
| sabin89 a răspuns:

Păi, ordnea cea mai bună e cea naturală, adică cea pe care s-a mers la școală. De la simplu la complex. Dar, ca să te încadrezi într-un anumit timp (o lună) trebuie să dozezi studiul în așa fel încât să nu zăbovești prea mult la cele simple și să nu îți mai rămână timp pentru celelalte.