| anonim_4396 a întrebat:

Salut,
Maine,ar trebui sa merg la olimpiada la chimie..Boon,dar am aflat ca maine trebuie sa plec la bunici si pur si simplu nu stiu cum sa ii spun doamnei profesoare..Adica ce ziceti sa ii trimit mail? Cum sa ii spun dati-mi idei va rog.

2 răspunsuri:
| pkr09 a răspuns:

Recomandat ar fi sa renunti la calatoria spre bunici, profa se va supara foarte tare daca ii vei zice ca nu poti ajunge la olimpiada (cu o zi inainte), cel mai bine este sa o suni si sa ii explici problema sau chiar un mail. Sa zicem ca mai ai o varianta dar NU ti-o recomand! poti sa nu mergi la olimpiada si sa ii zici cand te vezi ca ai fost super bolnav sau altele, dar repet, nu o recomand, de obicei se termina prostwinking

| pkr09 a răspuns:

Ce ai facut?