| Cosminel1192 a întrebat:

Mi-ar placea sa lucrez in domeniu IT, insa nu am cunostinte si mi se pare foarte greu.

Sunt in clasa a 11-a, la un liceu tehnologic. Ce facultate trebuie sa urmez si cum as putea invata de acuma? Trebuie multa matematica?

3 răspunsuri:
| matrixismyname a răspuns:

Ma, iti zic din experienta (sunt student la informatica) fizica nu faci deloc (depinde de profil/facultate, in cazul meu 0 fizica) matematica iti trebuie pentru vreo 4-5 materii toata facultatea si e cam grea, dar nu imposibila. Mult success!

| neutrino a răspuns:

La o astfel de facultate nu-ti trebuie multa, ci foarte multa matematica si chiar fizica. Aici reusesc sa intre numai persoanele foarte bine pregatite. Numai tu stii daca crezi ca poti fi printre ele.

| Ezeru a răspuns:

Da trebuie matematica, dar nu exagerata.
Mi se pare ca sunt cursuri de IT daca te intereseaza. Daca nu cauta o facultate care te accepta cu materiile la care vei da bacul.