| mariuca_bambi a întrebat:

Peste 2 zile voi avea concursul de spelling, dar nu am reusit sa ma pregatesc prea bine. Credeti ca mai e suficient timp sa studiez cuvintele, sa le invat daca ma apuc azi dupa ore?

1 răspuns:
| Miruna1239 a răspuns:

Nu strica sa faci exercitiu in plus. Cu siguranta vei lua un punctaj mai mare daca vei face exercitiu decat daca nu te vei mai pregati. Exercitiul e mama invataturii. Intotdeauna e bine sa exersezi. Ai incredere in propriile forte si totul va fi bine! Succes!