| HighParadox a întrebat:

Stiu ca s-a mai pus intrebarea asta, probabil dar totusi
: Deci acum ca incepe scoala, trec intr-a 9-a si nu stiu sigur, trebuie sa merg cu unul din parinti sau nu?
(ma descurc si singura dar nu vreau sa fiu singura care merge singura.)

9 răspunsuri:
| zalisa a răspuns:

Cum să te duci cu părinţii laughing))))))9
da' ce, eşti în clasa I?
cel mai probabil nimeni nu o să se cunoască, aşa e în clasa a9a. big grin

| HighParadox explică (pentru zalisa):

Pai nu laughing)
Doar ca am ceva prieteni (si nu sunt retarzi) care au mers cu un parinte si de-asta am intrebat, sa ma asigur.
Oricum asa ma gandeam dar totusi.

| AndreiGabi a răspuns:

Hai ma, pe mine ai mei mai lasat balta de prin cls a 3a laughing. Nu, nu vine nimeni cu parintii.Bine ar fi daca ai avea un/o fost(a) coleg(a) cu care sa mergi pentru a sparge plictiseala inaugurarii noului an. Dupa iti sunt prezentati noi colegi si cam atat.Parintii nu au traba big grin. Multa bafta si lasa grijile!

| TheAce a răspuns:

Nu cred ca va merge cineva cu parintii, drept pentru care nu ai cum sa fii singura care mege singura. Ai insa sanse sa fii singua care nu merge singura. Liceul e un capitol nou, fiecare vrea sa-l exploreze din prima secunda si asa mai departe. Sunt convins ca stii la ce ma refer. Urmeaza cei mai frumosi ani pentru tine, iti urez sa te bucuri din plin de ei.

| Bambicuochiiverzi a răspuns:

laughing)Acum depinde eu am fost singua...dar depinde de tine daca vrei sa o duci ppe mama ta duo o sa te simti inne cand o sa o vezi acol si ca e mandra de tinetongue

| HighParadox explică:

Merci la toti de raspuns ^^

| miamia1 a răspuns:

E perfect ok sa mergi singura. Cand am inceput eu a 9-a, numai maxim 5 colegi erau cu parintii prin preajma. Eu iti urez bafta in noul an si. sa profiti la maxim de anii de liceu:*. Fii prietenoasa inca din prima zi, ok?happy

| Lariisucaaa a răspuns:

Daca ti-e rusine si nu cunosti pe nimeni adica din colegi, i-ati unul dintre parinti (mama sau tata).Iar daca nu ti-e rusine adica cunosti pe cineva ..eu zic sa mergi singura! Alegerea ta.Fa-i cum te simti tu mai bine! :*

| CHANELno5 a răspuns:

Nu trebuie sa mergi cu parintii. Daca mai ai si fosti colegi, sau prieteni care vor fi in aceeasi clasa cu tine e si mai bine, o sa ai cu cine sta.
Nu cred ca si in clasa a 9-a mai trebuie parinti in prima zi de scoala...