| aADI a întrebat:

Salut, sunt clasa a 12-a si nu stiu ce sa fac in viitor, la ce facultate sa ma duc. Romana nu-mi place, am inclinatii spre geografie si istorie, cunostinte in calculatoare [nivel medium/photoshop/editare/putin design/video/si foarte putin html] Limba engleza o stiu [nivel medium]. Vreau niste exemple de facultati cu viitor, de un salar bunicel, sa ma pot descurca, sa stiu ca merita ce-am facut, matematica/chimie/fizica nici sa nu aud, le urasc. Imi place sportul mult, dar degeaba la ce salar ai pe urma, fereasca-ma Dumnezeu'. Multumesc

3 răspunsuri:
| Nirvanaaa a răspuns:

Pai te poti face geolog e o meserie buna..sau daca iti place biologia biolog marin ...la istorie poti deveni profesor, om istoric sau arheolog.

| Anonimuserr a răspuns:

Poţi imbina, una dintre aceste facultati geografia, istoria + cursuri de photoshop, editare video, design etc. Sunt foarte multe firme care oferă cursuri. Sau poţi da la Automatică şi calculatoare din cadrul Polithenicii peste 8, 9 ani. Nimeni nu ştie salariile care vor fi peste 8, 10 ani presupun că undeva la 4000 RON pentru cineva care va lucra într-o firmă, după ce ai dobândit aceste cunoştiinţe despre tot ce ţine de aria calculatoarelor, programare etc.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vrei neapărat să faci facultate?