| CrIsTiAn_1798 a întrebat:

as vrea sa stiu la ce liceu as putea sa ma dau cu ce profil, in iasi, daca :la geografie si istorie nu-s bun de nimic, la lb romana sunt bunicel, la matematica destul de bun, la fizica si chimie ca la mate, la sport am 10, la purtare, in premiera, pe sem. 1 nota 9.Eu am 14 ani, si ma gandesc si la un viitor de dupa liceu, sa am din ce trai si eu...multumesc anticipat. dau fundita la cel mai detaliat raspuns.

8 răspunsuri:
| Rayyy a răspuns:

Bună,
Te-ai gândit şi la ce liceu vrei să dai? Mă gândesc că te-aş putea ajuta, din moment ce şi eu sunt din Iaşi. Încearcă un profil ca mate-info (intensiv engleză ori informatică) sau ştiinţe, dacă spui că nu te descurci la umană.

| Afdsa a răspuns:

Bună,şi eu sunt din Iaşi,te sfătuiesc să te duci la Cuza, am auzit că e bun, dar uite-te aici cu ce medii s-a intrat anul trecut şi vezi cam unde te-ai potrivi: http://www.admitereliceu.ro/institutii?page=5&judet=25&ord=desc.Baftă! :)

| Bacteriuță a răspuns:

Daca la geografie si istorie nu te pricepi, atunci stiinte sociale clar nu. te poti duce la restul : filologie, stiinte naturale, mate-info sau economie [daca are si profilul asta liceul la care vrei sa te duci]. turismul iese si el din discutie pentru ca implica multa geografie si destula istorie.
ai zis ca la mate, fizica si chimie te pricepi destul de bine. ti-as propune sa te decizi dintre mate-info si stiinte naturale.
spor!

| CrIsTiAn_1798 explică:

Eu as vrea la un liceu cu profil militar dar nu stiu daca este unul in iasi, si nu stiu daca am cunostiintele necesare(precizate mai sus), va rog sa-mi spune-ti

| CrIsTiAn_1798 explică:

Eu as vrea la un liceu cu profil militar dar nu stiu daca este unul in iasi, si nu stiu daca am cunostiintele necesare(precizate mai sus), va rog sa-mi spune-ti.

| bbbbbsteam a răspuns:

Uite si eu sunt in clasa a8-a si nici eu nu ma pricep la geogra si istorie.Si m-am gandit sa ma duc la mate-info, economie sau belingv

| bbbbbsteam a răspuns:

Pai liceul militar este doar la campulung Moldovenesc Din zona noastra Iasi Suceava neamt.botosani

| bbbbbsteam a răspuns:

Pai liceul militar este doar la campulung Moldovenesc Din zona noastra Iasi Suceava neamt.botosani.Si la militar trebuie sa fii pregatit fizic deoarece dai mai multe probe.Si din cate stiu am un coleg care se duce la liceu militar si peste 1 saptamana se duce sa dea proba