| paulixp a întrebat:

Salut
sunt clasa a 8-a si o sa dau la vara evaluarea si voiam sa stiu cum sa fac sa nu ma speriu atunci pe moment, cand primesc foaia si cum sa ma adun mai repede ca mi-e frica ca n-o sa resusesc (cum de altfel am patit si la simulare) si o sa iau putin
mersiii mult

Răspuns Câştigător
| flytothemoon a răspuns:

Eu am trecut prin asta anul trecut. ca si tine, sunt o fire fragila in cazuri de genul. tot ce am facut a fost sa mi repet in minte ca pot sa o fac si ca pana la urma nu e capat de tara. laughing o sa fie easy. nu ti face probleme.
cand o sa ajungi sa fai bacul o sa ti dai seama ca evaluarea asta e de cct si ca sunt lucruri mai importante in viata asta pentru care sa ti faci griji. nu spun ca nu trebuie sa o iei in serios! spun doar ca e un obstacol minor fata de ce o sa intalnesti in viata happy
Hai sa ai bafta si sa ne dai de bine!

| paulixp explică (pentru flytothemoon):

Mersiiii muuuuuuult happy

2 răspunsuri:
| GabrieL98KiDD a răspuns:

Salut.
Sa sti ca asa eram si eu cand eram in clasa a 8a, credeam ca nu o sa stiu nimic si ca o sa gresesc si sa stii ca am fost destul de emotionat pana au venit lucrarile dar dupa ce am vazut subiectele m-am concentrat exclusiv pe rezolvarea exercitiilor.
Pana la urma nu sunt asa de grele subiectele, daca stii ca ai citit iti garantez ca atunci o sa faci fara probleme, emotiile dureaza de obicei pana ajung subiectele.
Acum si eu sunt destul de emotionat pentru ca anul acesta dau bacul si am foarte mult de invatat dar am realizat ca daca stau asa numai cu frica si nu invat atunci chiar ca nu fac nimic.
Sper ca te-am ajutat cat de cat.