| CanooT a întrebat:

Sunt clasa a VIII-a si inca nu stiu ce profil sa aleg. Imi place matematica cat si informatica pe partea de programare. Care este diferenta dintre mate info si mate info intensiv info pe plan profesional, adica cu ce te ajuta daca ai terminat intensiv info. Multumesc!

2 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Nu te ajuta cu nimic, pur si simplu faci mai multe ore de informatica decat la celalat profil.

| tdopp a răspuns:

La mate info intensiv se fac 3-4 ore de informatica in plus, de aceea clasele de mate info simplu sunt mereu in urma cu materia fata de cei de la intensiv, dar pana la finalul liceului reusesc si cei de la simplu sa parcurga programa in totalitate.
pe plan profesional nu este nici o diferenta, diferenta este doar in numarul de ore de informatica in plus, care poate iti vor fi folositoare daca dai de un profesor bun.