| Xbam a întrebat:

Salut sunt clasa a9-a si maine o sa fac cunostinta cu noii mei colegi.Si as vrea sa stiu cum o sa-i gasesc, o sa fie un pancard pe care scrie de exemplu"9A " si ne adunam acolo cu diriginta si restul?

4 răspunsuri:
| Veromon a răspuns:

O sa fie un careu in curtea scolii si va asteapta diriga/dirigintele sa va cunoasca. Bafta!

| pYv a răspuns:

Nu prea cred laughing intrebi frumos esti clasa 9a? daca da te duci acolo si astepti sa vina "diriga" voastra sa va duceti in clasa si s-a strige catalogul..prezentandu-va pe scurt.

| larissuka a răspuns:

nu, o sa fie ca la premiera! trebuie sa mergi de la inceput! o sa se strige classele si elevii care sunt din accea clasa! De exemplu Drigintele/diriginta ta o sa strige : cei din 9 A, b.c, care esti Tu sa vina in partea stanga! dar trebuie sa fi la deschidere sa iti auzi numele in ce clasa ia picat!