| MaxKiller911 a întrebat:

Sunt in clasa a 7-a si as vrea ca pe viitor sa devin arhitect. As dori sa va intreb la ce profil ar trebui sa dau la liceu si ce materii voi face mai intensiv? happy Dau funda si va multumesc pentru raspunsuri!

2 răspunsuri:
| Mihaela1964 a răspuns:

Daca vrei sa urmezi Arhitectura ar fi bine sa urmezi cursurile unui liceu de arte, profil desen.Cred ca din clasa aVIII-a ar trebui sa faci pregatire pentru probele de desen care sunt eliminatorii, restul examenului e o formalitate, aceste probe sunt insa hotaratoare pentru admitere.

| XatomisX a răspuns:

Nu are legatura eu am terminat econimic pe profil contabilitate si acum sunt la politehnica deci nu are importata profilul fa-i ceva mate info ceva