| flyleaf22 a întrebat:

Sunt in clasa a XII-a. Am o intrebare legata de competentele lingvistice (engleza). La scoala invat dupa un manual pentru B2 si sunt limba 2. Pot obtine la competente nivel C1? Invat la un liceu cu profil economic. Multumesc.

Răspuns Câştigător
| aandreeaa a răspuns:

Nu poti obtine C1 pentru ca baremul e doar pana la B2. C1 si C2 sunt pentru facultate.

2 răspunsuri:
| Lora a răspuns:

Poti sa obtii orice calificativ, le demonstrei ca stii si iei calificativul care ti se cuvine

| Alina0491 a răspuns:

Eu am dat anul asta bacu si erau doar A1, A2, B1, B2 adica A1 incepator, A2, mediu, B1 avansat si B2 experimentat.