| Balan_Bogdan_1980 a întrebat:

Salut,sunt in clasa a8-a si nu ma pot decide asupra profiluluide liceu,ca hobby am ggaming-ul,animeurile si animatia.
La scoala imi place biologia,desenul, engleza
Nu imi place matematica si fizica

4 răspunsuri:
| iSwag a răspuns:

Salut. In clasa a 8-a e cam devreme sa iei o decizie. Eu am luat-o in ziua in care am completat fisa (adica o aveam in cap de mult timp). Am intrat intr-a 9-a.

Biologia? Eh. ti-a placut tie reproducerea dintr-a 7-, a las' ca stiu.

Desen -? Eu desenez ca un copil cu sindromul down.

Engleza e fireasca.

Mie imi place matematica si, cum ai zis tu si gaming-ul, si am optat pentru matematica-informatica.

La stiintele naturii (cum a mai spus "predecesorul" meu) faci preponderent biologie si chimie (bleah ://).

Cum sa nu iti placa matematica? Mai ales cea de a 7-a. E foarte frumoasa geometria plana, in special.

Poti da la filologie intensiv engleza, dar sincer nu as recomanda. Dupa un profil uman nu ai atatea posibilitati, cum ai avea de exemplu dupa matematica-informatica. Bine... dupa stiinte sociale ce-i drept ai cateva posibilitati, dar strict cu inclinare spre umanism.

Răspuns utilizator avertizat
| Hemera a răspuns:

Grea decizie, de acord.Eu m-am hotarat in ziua in care am completat fisa de inscriere happy
Eu am ales stiintele naturii fiindca faci de toate fara ceva intensiv.Asta in ideea aiuritilor ca mine care acum, cu cateva zile inainte sa inceapa clasa a 12a nu au idee ce sa faca.
Totusi daca tu asta simti mergi la filo fara editare happy