| Sulty_Mihai_1986 a întrebat:

Sunt pe profil mate-info si am ales sa dau teza la biologie. Poate sa mi se incheie media cu 2 note in oral, plus teza?
(am 2 ore de bio pe saptamana)

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Da, se poate, conform Regulamentului-cadru, aprobat prin Ordinul MENCS nr. 5079/2016, citez:
"(4)Numărul de calificative/note acordate semestrial fiecărui elev, la fiecare disciplină de studiu, exclusiv nota de la lucrarea scrisă semestrială (teză), trebuie să fie cel puţin egal cu numărul săptămânal de ore de curs prevăzut în planul de învăţământ. Fac excepţie disciplinele cu o oră de curs pe săptămână, la care numărul minim de calificative/note este de două."

3 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Da. Din păcate sau din fericire?

| Sulty_Mihai_1986 explică (pentru sierra1):

Indiferent, ideea e ca profa de fizica vrea sa ma invoiasca maine de la bio, pentru pregatire si ma gandeam ca ar trebui sa ma asculte

| sierra1 a răspuns (pentru Sulty_Mihai_1986):

No problem, du-te liniștit la fizică