| Losnams a întrebat:

Am o dilemă nasoala. Sunt a 8a si nu sunt decis ce liceu să aleg. Eu inca din a 7a mi-am dorit să merg la un anumit liceu si in momentul de față înclin spre acest liceu. Însă prietenii si tatăl meu spun sa dau la celalalt liceu. Ce sa fac? Ce sa aleg?

3 răspunsuri:
| SynapseNinja a răspuns:

Stai mai întâi să înțeleg, tu vrei la un anumit liceu iar părinții și prietenii tăi spun să dai la un alt liceu. Eu te indrum să dai la liceul unde vrei tu fiindcă dacă dai acolo unde vrei tu îți vei da interesul, probabil, mai mult decât acolo unde vor ei fiindcă vei face ce îți va place.

| OctavianSps a răspuns:

Fa ceea ce simti, o sa fie viitorul tau nu al tatalui sau prietenilor.

| Vizinteanu_Claudia_2000 a răspuns:

Buna. si eu sunt a 8-a si cred ca ar trebui sa mergi nde vrei tu. si cumnatul meu vrea sa dau la militar, dar eu nu vreau si ma duc la economic pentru ca acolo vreau sa merg