| anamaria12345655anamaria a întrebat:

Heei. Am o dilema. Am fost acceptata la liceu, profil științe sociale. Însă sunt 3 clase și fiecare are câte o specializare. Aleg eu unde vreau sa merg? Sau sunt repartizata de liceu?

8 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Eu daca imi amintesc bine pui un cod, tu ai pus un cod al unei clase care e echivalent cu acea specializare, deci intri unde ai avut medie. Sau daca nu, atunci te baga la una din clase in functie de unde te-ai clasat cu media.

| Eduard619 a răspuns:

Nu o sa iti alegi tu...in functie de medie o sa intriihappy

| RainbowD a răspuns:

Servus. Deci treaba sta cam asa. Dam un exemplu: ai intrat la profil de administratie. Acolo sunt 56 de locuri sa zicem (2 clase). La randul lui, profilul este impartit in 2 sub-specializari: economic, si administratie publica. Bun, acum primi 28 vor intra la economic iar urmatorii 28 vor intra la administratie. Cam asta ii toata filozofia. In functie de de nr de locuri din clasa disponibile si locul pe care ai fost repartizat vei fi admisa. Pana la urma materiile studiate sunt tot aceleasi. Poate vor fi diferite materiile de specialitate putin (modulele). Succes.

| ReZiSTorr a răspuns:

Ti-ai raspuns singura la intreabare. esti la clasa de stiinte sociale.

| anamaria12345655anamaria explică (pentru ReZiSTorr):

Da, însă sunt 3 specializări: studii europene, managementul afacerilor și intensiv engleza. Și nu știu în care dintre clase am picat.

| Eduard619 a răspuns (pentru anamaria12345655anamaria):

Da o fuga la liceul la care ai intrat si intreaba.happy

| anamaria12345655anamaria explică (pentru Eduard619):

Este la 2 ore cu masina, dinstanță de locuință mea

| CristinaaaElena a răspuns:

Tu ai completat codurile
Dar cel mai bine e sa intrii pe edu