| AndreiCristi123 a întrebat:

Am o intrebare, pe ce profil as putea merge? Real sau uman? Mentionez ca la matematica sunt 7 si 8, iar la romana de 9 si 10. La ce ar trebui sa ma astept daca voi merge pe profil uman? Dar real? Si ce meseria as putea urma? Dau funda celui care ma lamureste, multumesc anticipat.

Răspuns Câştigător
| AndreeaFrummmmmm a răspuns:

Eu una, daca as stii macar putina matematica, m as duce pe profil real. Ai o gama variata de facultati. Eu una vreau la profil pedagogic, pebtru a urma facultatea de pedagogie si a iesi invatatoare. Mama vrea sa ma duc la filologie, dar nu stiu ce meserie " as putea scoate" din acest profil. Eventual spune i diriginte i si te va ajuta sa te decizi happy pup

| corolav a răspuns (pentru AndreeaFrummmmmm):

Groaznic mai scrii în limba română.
După ce tu vei ajunge învățătoare, deși mă îndoiesc, vor ieși niște monstruleți din mîinile tale.
Hai pa!

| corolav a răspuns (pentru AndreeaFrummmmmm):

Vrei să te faci învățătoare și nu știi să scrii românește.
Dar, dacă văd data postării, n - ar fi exclus ca de atunci chiar să fi ajuns învățătoare.
Vai de limba română pe care o vor învăța acei școlari!
Hai, pa!

4 răspunsuri:
| corolav a răspuns:

Amice, din textul pe care ni l-ai prezentat, eu atîta vreau să-ți spun: la română nu ești de 9 sau 10.
Să fii sănătos!

| Finetti1313 a răspuns:

Ca sa iți alegi corect profilul nu trebuie sa te ghidezi după note. Eu în generala am fost olimpica pe partea de uman, iar acum sunt la profil mate - info. Gandeste-te în ce domeniu ai vrea sa profesezi. Eu m-am dus la real pentru ca ai o gama mult mai larga de alegeri la facultate, dar acum depinde de tine. Multă bafta!