| AndyDanger a întrebat:

am o lectie la matematica pe care nu am inteles-o niciodata si nici nu m-am obosit sa o inteleg la inceput. Lectia se numeste scoaterea factorului comun.Sunt in clasa a 9a si am avut un exercitiu care spunea sa descompun in factori.Dar eu nu inteleg deloc cum sa incep,unde sa ma uit, profesoara pe care o am nu sta sa imi explice 1 minut 2.De exemplu vreau sa descompun (2x-2).Poate pare penibil,dar eu nu am inteles,daca puteti sa imi spuneti pasii, v-as fi recunoscator.Multumesc anticipat si dau funda.

4 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Tema scolara: http://www.tpu.ro/intrebari-frecvente#12

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Stii bine ca pe acest site sunt interzise temele scolare!

| 0Alexander0 a răspuns (pentru Salontanul):

Baiatul nu a inteles o lectie, a ramas cu o lacuna, nu a intrebat un exercitiu, nu o consider o tema.

| Salontanul a răspuns (pentru 0Alexander0):

Indiferent ce, este tema scolara. Nu a intrebat o tema? Da ce a intrebat despre o fata? Aia nu-i tema scolara? I-o cere la bar?