| anonim_4396 a întrebat:

Heeeei,cred ca toata lumea are unele probleme cu profesorii.ei bine si eu ma numar printre acele persoane.am o profesoara noua de matematica,de la care nu inteleg prea bine .ce-i drept stie ea ce stie,dar nu stie sa ne explice,iar eu raman pe dinafara.este genul de persoana pe care nu prea o suport,pentru ca are o gramada de favorizati,care bineinteles merg la pregatire,unde incearca sa le explice mai bine,dar in clasa nu se sileste deloc sa ii faca si pe altii sa inteleaga.asa ca joi am fost scoasa la tabla si mi-a trantit in fata un exercitiu la algebra pe care nu-l intelesesem deeeeeeloc!i-am zis ca nu am prea inteles tipurile astea de exercitii si a inceput sa-mi zica: ba ca sunt superficiala,ba ca am dezamagit-o,ba ca nu o sa iau examenul si la naiba,am inceput sa plang,pentru ca eu chiar nu accept sa ma jicneasca in halul asta!stiu ca odata mi-a zis o profesoara de-a mea ca nu ai voie sa scoti copilul in fata clasei si sa-l certi fata de ceilalti elevi.as vrea sa stiu daca chestia adevarata,ca sa ii zic si doamnei diriginte.merci mult si as vrea niste pareri!

5 răspunsuri:
| Libelle a răspuns:

Ar fi bine sa faci putin meditatii.Suntem in martie,daca incepi de acum pana in iunie te poti pune la punct cu ce nu intelegi la mate.
Nu ai cum sa-i schimbi stilul ei de predare, poate numai experienta o va face peste ani.
Las-o pe-aia cu diriga, ca mai mult ti-o pui in cap.Ce mai...ai cateva luni si scapi de eahappy

| Jigsaw a răspuns:

Da' bine mă, dă-i in cap si raporteaz-o la poliţie că te-o certat.

| MissxD a răspuns:

Gandeste-te ca poti mai mult, iar o persoana care te poate ajuta este un profesor de matematica alaturi de care sa faci meditatie. Sa raspunzi dupa aia la profa asta, cand sti materia si sa mai iei un 10; dupa aia sa vedem: mai vede ea ca esti superficiala? Orice profesor cand se enerveaza te cearta si nu ii mai pasa daca esti sau nu in fata clasei. Ea vrea doar sa stii tu materia; nu e nevoie sa participi la un concurs, olimpiada. Doar du-te la meditatie fara sa ii spui profesoarei tale si daca te intreaba cum de stii, ii zici ca ai incercat tu sa intelegi. Tu alegi! happy Bafta!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ai gresit caregoria; aici nu se spun povesti de scoala.

| Simo0Sim a răspuns:

Ceva de genul am avut si eu dar de engleza bine inteles acum cativa ani nu o suportam si era pur si simplu o nesimtit daca greseai o litera zbiera zici ca era sfarsitul lumi laughing o data i-am pus pioneze pe scaun ne-a dat 2 la toata clasa pentru ca nu am vrut sa spunem cine a pus pionezele (eulaughing )
eram uniti si inca mai suntem de atunci nici un profesor nu s-a pus cu noi pentru ca stia ce il asteapta ( pionezele) app profa ta probabil da meditati ca sa castige bani si sunt siguraa ca ar putea sa va faca sa intelegeti si in clasa nu numai la ea la ore! iii genul de scorpie
laughing