| D1eSeL a întrebat:

Am o maaaare nedumerire legata de repartizarea la liceu.
Stiu ca media de admitere se face indiferent de notele obtinute la examen adica chiar si sub 5.
Am auzit de la un prieten ca daca la o materie de examen (mate/romana) iei nota sub 5 te repartizeaza in alt mod. Te pune pe o "a 2-a lista".
Vreau sa stiu daca este adevarat...

Răspuns Câştigător
| AndreeaBz a răspuns:

Te referi la a 2 a repartizare. Nu, nu te pune acolo daca ai o nota mai mica de 5 la ceva happy.

10 răspunsuri:
| Idc12345 a răspuns:

Ceartaaaabig grin

| ellenuk a răspuns:

Nu este adevarat! media 5-8 conteaza iar daca ai peste 5 totul e perfect! funda?

| AndreeaBz a răspuns (pentru ellenuk):

Media 5-8?! Se face media de admitere: Media din 5-8+ Media de la teste = Media de admitere. Nimic mai mult.

| unknownn a răspuns (pentru AndreeaBz):

Esti proasta sa-mi bag pu^a de te mint.

| AndreeaBz a răspuns (pentru unknownn):

Nu-mi bat capul cu tine. ca si asa : cata minte ai ca sa jignesti o persoana pe care nu o stii? Intrebarea mai buna e : ai? happy

| ellenuk a răspuns:

Andreea127, stiu ca media 5-8 + media examenelor totul impartit la 2! eu ma refeream la faptul ca si media 5-8 conteaza la media de admitere, iar daca media de admitere e peste 5, atunci totul e ok

| AndreeaBz a răspuns (pentru ellenuk):

Da. totul impartit la 2. scuze.

| AndreeaBz a răspuns:

Din cate stiu eu nu, daca tu ai dat la un profil unde au vrut si altii cu note mai mare si nu sunt multe locuri te duce la a 2 a optiunehappy.

| D1eSeL explică (pentru AndreeaBz):

Nu ma refer la a 2a optiune. asta stiu
zic la "a 2-a lista" de repartizare

| AndreeaBz a răspuns (pentru AndreeaBz):

Nu te pune pe nici o `lista a 2a`. Am avut fete la mate-info care aveau notele de la teste 4 si ceva parca la mate. si tot au intrat pentru ca erau locuri.

| AndreeaBz a răspuns (pentru D1eSeL):

Te referi la a 2 a repartizare. Nu, nu te pune acolo daca ai o nota mai mica de 5 la ceva happy.