| anonim_4396 a întrebat:

Salut TPU, am si eu o intrebare legata de liceele cu profil tehnologic...Sunt bune de ceva? Ma intereseaza sa ma transfer deoarece bacul este mult mult mai usor...Sunt recunoscute in afara etc?

2 răspunsuri:
| gigabit a răspuns:

E mai usor bacul.
Daca sunt bune? pai de ce n-ar fi.Nu conteaza ce inveti in liceu, conteaza ce inveti la facultate.Cu liceul nu faci nimic.
Eu abia am terminat clasa a 12 a la profil mate-info si bacul l-am luat dar cu nota cam mica.Ma gandesc ca nu ar fi fost rau un M2 la mate de la profil tehnologic

| JuSt222 a răspuns (pentru gigabit):

Sunt recunoscute in tari straine gen suedia-norvegia-Anglia? Ma refer diploma de Bac Tehnic...