| IasminMarc a întrebat:

Anul viitor intru pe a VIII-a și mă gândeam ce profil aș putea alege. La matematică sunt praf,e foarte grea,în special geometria,algebra mă salvează, în fine, exista profiluri care să nu se bazeze deloc pe matematică? Sau măcar să am puține ore de matematică?

5 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

"exista profile care să nu se bazeze deloc pe matematică?" - ai putea să te lași de școală. De ce să te chinui. E nevoie și de ciobani la stână. Mulgi oile, faci caș, brtânză, smântână... Fain de tot!

| IasminMarc explică (pentru sierra1):

Din ce tin minte nu am spus deloc, am spus sa nu se puna un accent mare pe ea, dar na, trebuie sa existe si oameni care sa nu inteleaga, la oi cu tine rolling on the floor

| sierra1 a răspuns (pentru IasminMarc):

"| IasminMarc: ...profiluri care să nu se bazeze DELOC pe matematică"

ce vorbeșit bade? ia mai mulge o oaie când recitești ce ai scris. deși nu cred că tu ai scris...

| zurick a răspuns:

Filologie ( scapi de mate, biologie, chimie, fizică în a 11-a și până acolo oricum nu faci mare lucru ) si Stiinte sociale( nu scapi de mate, dar scapi de bio, chimie, fizica )

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Filologie. Se bazează mai mult pe științe umaniste decât pe cele exacte și ai mai mult de tocit.