| Denis_Denis_1999_RGmW a întrebat:

as dori sa stiu daca o profesoara are voie (legal) sa te asculte din ce ai scris in test si sa iti modifice nota?

Răspuns Câştigător
| AC4S4 a răspuns:

In afara de notele de la teza, toate notele sunt vazute ca si niste note la probe orale.
Daca era vorba sa iti schimbe nota de la teza, nu era legal. Acelea, dupa cum stii, sunt arhivate si pot fi verificate.

Profesoara are voie sa iti dea nota pe orice. Pe langa test, putea sa iti ceara caietul si sa iti mai dea un minus sau un plus in functie de cat de complet ti-e caietul. Putea sa-ti spuna sa ii duci data viitoare un referat, proiect. Putea sa te asculte in acea ora.
Daca pe test e scrisa o nota, nu e obligatoriu sa treaca acea nota in catalog. Asta se intampla doar in cazul tezelor.

6 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Cum adică? Dar ce ai vrea să facă altceva? De-asta e pusă acolo, să vadă dacă ati invatat ceva. Ce-ai vrea, sa-ti faca ea testul si tu sa stai pe net?
Uf, ce gandire!

| Denis_Denis_1999_RGmW explică (pentru darrio2007):

Nu, eu ma refer, daca am dat test, am luat sa zicem un 8/9 si dupa ea sa ma asculte din ce am scris in test si sa imi scada nota.

| suntserios a răspuns (pentru Denis_Denis_1999_RGmW):

Bineinteles. Poate sa te asculte de 50 ori pe zi din 50 subiecte diferite. Pune mana si invata, lasa legea.

| darrio2007 a răspuns (pentru Denis_Denis_1999_RGmW):

Sa se convinga daca ai scris din ceea ce stii sau daca ai copiat.

| Violleta2022 a răspuns:

Da, bineinteles ca are voie sa te asculte din toata materia predata, inclusiv cea pe care ti-a dat-o la test!

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Te suspectează de... înșelătorie.
Ai copiat la test, nu-i așa? whistling
Dacă ai învățat, atunci poți reda oral, absolut tot ce ai scris în test. De ce să îți fie teamă, daca tu zici că ai fost corect?
Vrea să se convingă că meriți nota.