| Louys a întrebat:

Azi am avut evaluarea nationala clasa a VI-a la lb. romana si engleza si a fost super usor.

Maine am la matematica, fizica si biologie.
La matematica sunt as, dar la fizica nu am facut decat 3 probleme intr-o zi, a zis ca ne da teste model dar nu ne-a dat, si practic nu ma simt suficient de pregatit, iar la biologie sunt bunicel.

Aveti sfaturi cum sa ma descurc?

Răspuns Câştigător
| Iuliaaa0298 a răspuns:

Stai linistit. O sa fie foarte usor. Eu de exemplu cand am dat acum 2 ani, la fizica au fost chestii de baza, imi amintesc ca ne-a dat sa facem un circuit din ala cu bec, generator, intrerupator, etc. Si parca formula vitezei. in orice caz, chestii foarte simple. Sa nu ai emotii. Bafta!

| ciordel a răspuns (pentru Iuliaaa0298):

Si noua ne-a dat anult trecut cam la fel!

6 răspunsuri:
| Gonrax a răspuns:

De ce ti-ai face griji pentru evaluarea nationala dintr-a 6-a? Mie mi s-a parut putin spus o gluma.

| Louys explică (pentru Gonrax):

Credeam ca e gen olimpiada big grin

| Anonimacuprobleme a răspuns:

Relaxeaza-te! Fizica de a 6a mi s-a parut frumoasa si usoara. Invata formulele alea de baza. Viteza de exemplu. Nu te mai gândi la ce o sa fie ca e ca o simulare. Nu e pentru liceu sau diploma de bac. Nu prea contează evaluările astea. Baftă!

| Calin_Alexia_2001 a răspuns:

Buna! Si eu sunt cam in aceeasi situație. Doar ca eu sunt praf si la fizica si la mate

| Tomitza38 a răspuns:

Salut! Si eu dau maine la fizica si nu am deloc emotii. Invata formulele de baza si cate ceva din electricitate ( profesoara noastra spune ca cel mai probabil fin asta ne va da). Mult succes!