| SilentDark a întrebat:

Cine ma poate ajuta cu ceva? Sunt in clasa a 10-a l un liceu cu profil real (mai exact mate-info). Ma descurc bine la toate orele in afara de cea de FIZICA. Nu inteleg absolut nimic. Parca vad numere si cifre aranjate "asa" pe tabla. Am luat la primul test nota 2 (se putea sa nu), iar acum se apropie al doilea, si nu vreau sa raman coriget, asa ca m-am hotarat sa invat acasa de pe internet. Problema e ca nu prea gasesc informatii asa ca vreau sa va intreb daca nu cumva stiti vreun site de unde as putea sa invat pas cu pas (cat mai explicit) fizica de a 10-a. Am cautat lectii de fizica si pe YouTube. Am gasit de toate: la matematica (aproximativ 190 de lectii), la engleza, la informatica, la chimie, la romana si chiar la franceza, insa numai la fizica nu.

Asa ca cine crede ca ma poate ajuta ii multumesc din tot sufletul!

4 răspunsuri:
| deeamaria a răspuns:

Cel mai usor si simplu intra pe WWW.DIDACTIC.RO
Funda?

| SilentDark explică:

Mersi mult pentru raspunsuri!

| Țuchi1234 a răspuns:

Si eu am fost in situatia ta si din nefericire inca mai sunt cel mai simplu sa ei o nota cat de cat decenta, in opinia mea 5, e sa ii zici profului sau profei ca tu nu stii sa faci probleme asa ca ii zici toata teoria care o sti daca te scoate la tabla, iar in test doar daca e de treaba iti va puncta.
Asta e cam singuru mod de a nu ramane pe vara.
Iti urez mult noroc.

| Țuchi1234 a răspuns (pentru Țuchi1234):

Teoria care ti-a predato