| MihaelaDart a întrebat:

Cu cat e platit un profesor de arte la fiecare copil dand ore la gradinita de stat? Acum 3 ani stiu ca luam 10 lei per copil care dorea sa se inscrie la orele de pictura. As dori un parinte ori educator sa-mi raspunda la aceasta intrebare.

Multumesc anticipat!

2 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

In jur de 8 - 9 milioane pe luna e o bataie de joc.

| MihaelaDart explică (pentru mgtow):

Eu luam in jur de 1000 (250 euro) lei la gradinita doar pentru 2 ore zi de zi. 8-9 milioane cred ca faceai referire la gimnaziu, liceu cand ai ore mult mai multe...