| anonim_4396 a întrebat:

Cum pot sa retin din clasa lectiile pentru ca acasa cand citesc nu retin nimic si de asta nu prea stiu lectiile.Am colegi in clasa care zic ca prind lectiile atunci cand le preda si ei nu invata nimic da totusi stiu lectiile.

Răspuns Câştigător
| Fineas666 a răspuns:

Primul pas : Muta-te in prima banca
Pasul doi : Muta-te langa un elev exemplu
Pasul trei : Nu mai vorbi deloc la ore
Pasul petru : Fii atent la TOATE explicatiile profesorului... si peste o luna MAXIM ai sa vezi o diferenta enorma! Ideea e sa nu te distraga cineva! Trebuie sa fi doar atent la profesor, DOAR LA PROFESOR! Si sa nu-ti stea mintea in alta parte.

| Mihaela1964 a răspuns (pentru Fineas666):

Excelent raspunsul tau!

3 răspunsuri:
| LucianStroe a răspuns:

Daca tu de fapt esti cu gandul in alta parte, n-o sa intelegi nimic niciodata.

Dar nu-i bai, tara are nevoie si de muncitori cu muschiul, nu numai cu creierul. Deci, mergi la sala!