| Popa_George_1996_u2Sd a întrebat:

Daca am dat de 8 ori bacul si nu l-am luat, ar trebui sa ma simt ca ultimul retardat si sa ma arunc de la etaju 7? Ultima data am luat 5.67. Credeti ca ar mai avea sens sa mai incerc odata anul asta. Adica sa ma pun fix de saptamana asta pe invatat? Sau sa-mi iau gandul?

Răspuns Câştigător
| 1Marinn1111 a răspuns:

Normal ca poti incerca, Nu trebuie să te simți nicicum dar trebuie să ai ambitia sa il iei e examenul maturității. Poti macar sa înveți de ex o sesiune la romana sa iei peste 6 dupa cealaltă sesiune dai la cealaltă materie si tot asa pana il iei dacă nu esti cu învățatul si daca nu e un stres pentru tine si nu te afectează profesional. Dacă este un impediment faptul că nu ai bac pune mana si ia l, Ai ambiție!

10 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

Nu... daca il pici O SINGURA DATA poti sa te consideri ultimul retardat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poti sa te arunci si de la 3 tot mori

| Elide a răspuns:

Nu ai luat la nici o materie? Învăță măcar pentru două materii sa iei note mari, la alea care poti sa tocesti, daca ai mate trebuie multa munca

| FaraNume1245 a răspuns (pentru Elide):

Multă muncă pentru BAC laughing

| Andersen2k18 a răspuns:

De 8 ori? Esti un luptător. Trebuie sa depui mai mult efort la invatat nu doar o zi si dupa gata. Daca invetii in fiecare zi tot iti ramane ceva in cap. Invata cel mai bine la doua materii ca sa iei peste 5, iar daca ai mate sau alta materie incearca sa iei nota minima, pentru ca sa iti iasa media 6. Eu zic sa zic sa il dai din nou sa nu iti pierzi increderea, daca depui efort la invatat il vei lua sigur.

| Cosmin86 a răspuns (pentru Andersen2k18):

Mare chestie sa iei un amarat de 6.

| Gafiţa_Ioana_1992 a răspuns:

Este cam mult ai incercat, totusi e bine ca ai avut vointa si te felicit pentru ca unele persoane nu si au dat silinta si au ramas cu 4 clase am cunoscut persoane, si acum se plang ca nu ii angajeaza nimeni si ii vezi muncind la negru! Pe unde apuc ala munci grele la facut gauri pentru fantani unde este riscant fara carte de munca! Deci eu zic sa nu iti pierzi increderea in tine daca e sa mai poti sa dai dai daca nu incerca sa te angajezi undeva

| Alecsa9721 a răspuns:

Nu e capat de lume si nu trebuie sa te consideri asa, eu nu l-am dat nici liceul nu l-am terminat dar sunt multimit de viata mea pana acum, daca chiar til doresti pune burta pe carte, si incearca sa iti faci anumite target-uri si daca le implinesti ai voie sa iti faci un cadou sau sa faci ceva ce iti place gen recompensa ca ai implinit targetul, spor si tin pumnii