| casian55 a întrebat:

Salut TPU, daca sunt primul respins la mai multe profile la sesiunea de transfer pentru clasa a XI a, daca cel admis nu doreste locul voi fi eu admis?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu stiu daca vei fi anuntat, probabil ca da, dar este mai bine sa te interesezi tu, ca sa fii sigur ca nu pierzi locul.

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

N-avem de unde sti, aprobarea transferului depinde de Consiliul de Administratie al liceului de transfer si raspunsul corect si sigur il poti primi doar de la liceul de transfer.
Sigur ca trebuie sa indeplinesti conditiile de transfer privind media de promovare a cl. a X-a, sa nu fie depasit numarul maxim de elevi prevazut si sa reusesti la examenul de diferente, daca schimbi profilul.

| casian55 explică (pentru Ioandelasal):

Am promovat la examenele de diferenta, am primit si rezultatele cu cei admisi si respinsi iar in mai multe cazuri sunt primul respins. Voiam sa stiu daca unul dintre admisi nu doreste sa fie inscris la liceul respectiv ramane locul liber pentru urmatoarea etapa sau eu, primul respins, voi fi anuntat?

| Ioandelasal a răspuns (pentru casian55):

Nu stiu daca vei fi anuntat, probabil ca da, dar este mai bine sa te interesezi tu, ca sa fii sigur ca nu pierzi locul.