| TheDarkNoon a întrebat:

de luni am inceput sa invat pentru examen 6 ore (gen 3 ore Romana, 3 ore mate), credeti ca este de ajuns? Invat in modul acesta: deschid cartea de modele, ma uit ce nu situ, invat ce nu stiu si dupa fac exercitii

1 răspuns:
| Jackpot2 a răspuns:

Presupun ca ești clasa a VIII-A. Da este f. bine cum procedezi dar nu uita pauze mai dese(din ora în ora cel puțin a câte 5 10 minute fiecare) învățatul cu pauza da randamentul cel mai mare!