| Ch3ls3a91 a întrebat:

De unde as putea sa învăț la BAC la istorie, deoarece profesoara mea nu face absolut nimic. În afara de pregătire, de unde as putea sa mai învăț?

8 răspunsuri:
| cuvant a răspuns:

Salut,
Cauta subiecte de bac si vezi ce iti cere. Apoi sunt foarte multe pagini care te ajuta.

| Bondarel99 a răspuns:

Pai vrei sa iti bage profesoara informatiile in cap cu seringa? Si chiar daca ar fi foarte dedicata, eu tot nu m-as increde in ea sa invat ce spune ea. In cartea de istorie pentru bac gasesti absolut tot ce ai nevoie sa tii minte ca sa iei 10, deci viata ta ar fi cu mult mai simplificata daca ai lua-o si ai deschide-o.
Te duci la librarie sau in piata, oriunde se vinde carti, si iei varianta pentru 2019, nimic mai simplu.

| CarcotasulVesel a răspuns:

Istoria nu e fizica, matematica sau alte bazaconii
la istorie trebuie sa stii evenimentul si data, restul sunt destul de usor de retinut, asa ca nu vad de ce ai face pregatire, mai bine macar incerci sa citesti manualul dar cu seriozitate

| ywar a răspuns:

Ce sa faca profesoara ta? E tanara? Daca e tanara, poate face! Sigur face, saraca femeie.

| Tirisvald a răspuns:

Salut! Iti dau link catre programa de examen: https://materialedeistorie.wordpress.com/......9-istorie/

Nu stiu cum este manualul dupa care studiati dar in mod normal ar trebui sa contina materialul care sa corespunda cu capitolul III din programa. Pe langa asta, daca vrei si poti sa investeti bani, cumpara o culegere editata de o editura recunoscuta.

Nu iti recomand sa cauti pe net prea mult, s-ar putea sa inveti lucruri care nu se cer in programa de BAC sau sa lipseasca.

O alta varianta ar fi sa te interesezi de un alt profesor din alt liceu care sa-ti recomande fise de studiu sau culegeri pe care sa le studiezi.

Mult succes!

| varaspundlaintrebari a răspuns:

La scoala lol

| Ch3ls3a91 explică (pentru Bondarel99):

Se vand*

| Ch3ls3a91 explică (pentru Bondarel99):

Nu ți se pare normal sa predea lecțiile? Ea vine la ora și sta pe telefon. Nu te mai da deștept/deșteaptă, mai bine te-ai preocupa de gramatica ta, ca e sub nivelul marii.