| Marius_3897 a întrebat:

..este adevarat ca de la anul se infinteaza iar clasele de profesionala (SAM), eu acum fiind a 9 a la anul` am posibilitatea de a ma muta la o clasa de SAM? Care sunt dezavantajele / avantajela la o asemenea clasa?

2 răspunsuri:
| AdelinaC a răspuns:

Dezavantaje:vei ramane doar la acest nivel si nu vei putea face o facultate, salariile vor fi cam mici pe viitor, anturajul nu este tocmai placut
Avantaje:vei iesi deja cu o meserie, te vei putea angaja cu diploma de SAM, este scoala usoara in sensul ca nu vei avea foarte mult de invatat fata de liceele teoretice

| vioreld a răspuns:

Pai dezavantaj este ca SAM (este scoala profesionala) unde inveti meserii. Iar daca te muti de la liceu la profesionala e ca si cum ai ajunge de la director la salariat. Tu in loc sa cresti... vrei sa descresti? Si in plus...in viata nu vei mai putea sa faci niciodata o facultate fiindca nu ti se da voie cu SAM-ul.