| SpaceXrainbows a întrebat:

Îmi fac mari griji de când am susținut proba de matematică la Evaluarea Națională. Pe scurt am greșit ceva și in loc să tai normal am făcut o mică măzgălitură (erau ultimele 10 minute și nu mai gândeam limpede). Care sunt șansele ca măzgălitura respectivă să se considere semn și să mi se anuleze lucrarea?
Mulțumesc anticipat!

8 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu ti se va anula lucrarea, nu exista in istorie nici o lucrare anulata pentru ceva atat de minor. O sa ti se scada putin pentru aspectul urat si atat.
Consulta un psiholog, este total anormal sa iti pierzi discernamantul si sa nu gandesti limpede doar fiindca esti la un examen.

| SpaceXrainbows explică (pentru Brigaela):

Mulțumesc mult pentru răspuns! Nu mi-am pierdut complet discernământul, am exagerat puțin cu exprimarea probabil. Ceea ce încercam să spun este că aveam emoții și am crezut că nu voi apuca să termin, așa că m-am grăbit și am făcut măzgălitura respectivă. Aș mai avea o întrebare... dacă într-un singur loc am scris înghesuit (dar cu scrisul meu și cu aceeași culoare), se consideră semn?

| Adry05 a răspuns (pentru Brigaela):

La matematica sa scada pentru aspectul urat? laughing))))))) E matematica, nu romana, nu exista asa ceva.

| Brigaela a răspuns (pentru SpaceXrainbows):

Evident ca nu

| Brigaela a răspuns (pentru Adry05):

Ba da, exista in barem, la fiecare problema, cateva sutimi pentru aspectul general. Daca ai facut desenul clar, daca ai desfasurat demonstratiile clar, etc

| Adry05 a răspuns (pentru Brigaela):

Pai da, ca ai facut desenul si ai respectat etapele rezolvarii dar nu pentru aspectul general al lucrarii ca repet, nu e romana. Doar n-o sa-i scada pentru o mazgalitura, sa fim seriosi.

| Adry05 a răspuns (pentru Brigaela):

Pai da, ca ai facut desenul si ai respectat etapele rezolvarii dar nu pentru aspectul general al lucrarii ca repet, nu e romana. Doar n-o sa-i scada pentru o mazgalitura, sa fim seriosi.
http://media.realitatea.net/......725700.jpg Unde vezi aici ca scrie punct pentru aspectul lucrarii? Ca eu nu vad nicaieri. Sunt punctate strict etapele exercitiilor

| Adry05 a răspuns:

Depinde de corector, in principiu as zice ca nu da acum nu poate nimeni garanta nimic.