| Marin_George_1997_jCLC a întrebat:

Imi poate oferi cineva cateva expresii generale cu care se pot comenta o opera epica, adica sa fie aplicabile pe orice opera epica. Multumesc anticipat! Ofer funda!

2 răspunsuri:
| Madesz a răspuns:

Te ajuta și dacă expresiile sunt din a 7a?

| utilizatortpu23 a răspuns:

Pai in introducere, spui despre curentul literar(modernism, simbolism, romantism etc): este un curent literar aparut in sec. Al... Datorita caruia societataea(s a modernizat) etc
Dupa despre autor:... Este un (scriitor, autor, filosof) roman care transpune in opera sa ideea...
Titlul este alcatuit din... Si reprezinta (tema operei, simbolul central etc)
Tema porneste de la ideea...