| MadalinLostRoad a întrebat:

locuiesc in Grecia si sunt la sfarsitul clasei a 11a. Intrebarea mea este legata de viitorul meu, adica pentru inceput despre facultatea care as dori sa urmez. Imediat dupa sfarsitul liceului vreau sa ma intorc in tara pentru a imi continua studiile la o faculate de istorie, de litere sau de filosofie. Am auzit ca pentru un strain este mult mai usoara intrarea chiar si cu note slabe. este adevarat? ce stiti de asta? daca intra-devar as incerca sa intru in facultate cu diplama de liceu de aici ce mi se va cere? ce teze as da?

2 răspunsuri:
| HeavenCryssys99 a răspuns:

Nu cred ca poti intra mai usor intr-o facultate de aici dor pentru ca vi din alta tara...probabil ti se va cere diploma care demonstreaza ca ai terminat liceul, fisa medicala, fisa de inscriere si mai mult de atat nu stiu... sper ca am ajutat cu ceva

| MadalinLostRoad explică (pentru HeavenCryssys99):

De fapt am fost la faculate si am intrebat si da, un student cu studii in strainatate poate intra si cu note slabe