| stef112 a întrebat:

Salut TPU(scuzati categoria dar am nev de raspuns urgent). Deci, trec intr-a noua si acum trebuie sa ma inscriu la liceu. Vreau la un liceu din Bucuresti asa ca ieri am fost la sfintii voievozi sa ma inscriu.Cu o seara inainte un parinte al unui elev de la mine din clasa a fost cu o lista de mai multi copii sa ne inscrie.Cand a ajuns era prea devreme si a lasat lista paznicului de acolo sa ne inscrie el.Paznicul a zis ca nu stie sigur daca ne poate inscrie dar ca va incerca.A doua zi(adica ieri) am ajuns acolo la 4 dimineata si m-am dus sa ma inscriu. Aveam nr 173. Dupa asta a venit parintele elevei de la mine din clasa care ne-a inscris si a spus ca sunt nr 8. Fericit ca nu mai stau la coada m-am dus am completat actele si abia acasa mi-am dat seama ca m-ai aveam si nr 173big grin.Acum m-a sunat o prietena si mi-a spus ca apar restantier la nr 173 dar eu m-am inscris cand aveam nr 8 si am completat actele..In situatia mea sunt ma multi colegi.Cum ar trebui sa procedez? Se poate sa nu imi trimita dosarul la liceu sau nici sa nu ma bage la liceu? FUNDAAAA!

3 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Eu sper ca tu ai dorit sa faci o gluma, chiar daca este una de prost gust! Daca totusi este adevarat, este tare trist! Povestea inscrierii tale la un liceu de catre un portar si apoi ideea ca esti restantier, ( unde, cand si cum) tine de domeniul unei prostii de S.F, care oricum nu are nicio legatura cu aceasta sectiune.

| Ajutatorool a răspuns:

Tot ce am retinut e ca m-ai nu se scrie asa in contextul in care l-ai folosit.