| KoNeTi a întrebat:

..
Sunt clasa a 7a si inca nu stiu ce profil sa aleg la liceu. Stiu ca e oricum devreme sa ma gandesc la asta dar gestul conteaza.
Ce profiluri imi recomandati? Mentionezi ca nu-mi place matematica si fizica. In rest imi place tot

Răspuns Câştigător
| VeldroN a răspuns:

Da la medicina.Invata cat mai multa chimie si biologie si o sa iei examen-ul.
Asta e cea mai banoasa meserie in care nu exista Fizica si Matematica.

4 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Nu trebuie sa faci un liceu, sa te chinui acolo. La anul vor fi si scoli profesionale.

| BazikR1 a răspuns:

Ia zi ma iti place chimia in draci? laughing

| butterflyy a răspuns:

Daca nu iti place matematica ai : stiintele naturii, filologie, o clasa bilingv.

| Copenhagen_Robert_1994 a răspuns:

Eu te sfatuiesc sa alegi un liceu pe profilul matematica-informatica,daca ai posibilitatea fa meditatii si punete la punct cu matematica,o sa vezi ca la nivelul tau si chiar si la nivel de liceu o sa iti placa daca ai un stil adecvat de predare.
Prietena mea a fost la filologie,dar la alegerea facultatilor a avut alegerile limitate si a regretat asta, a trebuit sa invete matematica pentru admitere in un timp foarte scurt pentru(ASE).
Matematica desi este urata daca nu ai un profesor cu har, iti deschide multe oportunitati, fizica nu o sa fie o materie de acent in liceu si oricum o sa te ia cu materia de la 0, in marea majoritate a cazurilor